Elcogen on nomineeritud Euroopa “The Best Success Story” auhinnale

Eesti tehnoloogiaettevõte Elcogen on nomineeritud Euroopa kütuseelemendi ja vesinikutehnoloogial põhinevate tuleviku energialahenduste väljatöötamise ja rakendamise üheks edulooks. Hääleta ja aita omadele kaasa.

Elcogen on Tallinnas, Ülemiste Citys tegutsev ettevõte, kes on otsinud lahendust maailma ühele põletavamale küsimusele – kuidas saada soodsat elektrienergiat loodust saastamata. Koostöös Eesti ja Euroopa juhtivate teadusasutustega on vastust otsitud viimased 17 aastat. Täna on Elcogeni kütuseelementide tehnoloogia maailma juhtivate seas.

Traditsiooniliselt toodetakse elektrienergiat kütuseid põletades, mis on ebaefektiivne ja keskkonda saastav. Kütuseelemendid seevastu toodavad elektrit läbi elektrokeemilise protsessi, muundades kütuse elektrienergiaks praegu kasutusel olevatest tehnoloogiatest tunduvalt efektiivsemalt ning saastevabalt. Kütuseelementide tehnoloogiat peetakse kogu maailmas järgmise põlvkonna energialahenduseks.

Võrreldes konkurentidega on Elcogeni poolt toodetavad kütuseelemendid kõige suurema efektiivsusega. Elcogeni kütuseelementide baasil arendavad oma tuleviku energialahendusi välja Jaapani, Korea, USA ja Euroopa juhtivad tööstusettevõtted.

Hääleta siin: https://www.fch.europa.eu/page/vote-best-hydrogen-fuel-cells-success-story

  • Keri lehe lõppu
  • Ja vali: Getting down to business: investing in European SMEs